1

Akıllı sayac uygulaması hakkında

Ada genelinde 170,000 adet sayaç akıllı sayaçlarla değiştirilmiştir. Akıllı sayaçlarla uygulamaya koymuş olduğumuz, otomatik faturalama, otomatik enerji kesme ve otomatik enerjileme işlemlerimiz devreye alınmıştır. Sayaçlarımız, okuma periyodumuza göre günü geldiğinde uzaktan erişim ile okunarak faturalandırılmaktadır. Uygulama yeni başladığından dolayı hatalar da olmaktadır. Tüm gayretimiz bu hataları enaza indirgemektir. Otomatik faturalama yanında bakiye borcu olan tüketicilerimizin elektrikleri  sistem tarafından otomatik kesilmektedir.

Otomatik enerji kesme uygulamamız, içerisinde bulunduğumuz ay haricinde 469 TL ve üzeri bakiye borcu bulunan tüketicilere kesme işlemi uygulanmaktadır. Kesme işlemi uyguladığımız tüketicilerimizin hesaplarına otomatik olarak 20 TL ulama ücreti borç olarak kayıt edilmektedir. Bu uygulama sonucunda elektrik enerjisi kesilen tüketicilerimiz,  elektrik enerjilerinin yeniden açılması için yapacakları işlem şu şekildedir. Kurumumuz tahsilat işlemlerinde ada geneli veznelerimiz ile tüm TC ve yerel bankalar ve bunlara ilave birçok köy kooperatifleri ile online tahsilat işlemi gerçekleştirmektedir.  Ayrıca banka ve veznelerimize ilave olarak 8 noktada Kiosk (Elektronik tahsilat İşlemi yapan ) cihazlarımız bulunmaktadır. Enerjinin geri verilebilmesi için ilgili tahsilat noktalarımızdan borcun 469 TL altına gelecek şekilde ödeme yapılması durumunda sistem otomatik olarak enerjilemeyi yapmaktadır.

Enerjinizin kesilmemesi için borcunuzun bulunduğunuz ay haricinde 469 TL üzerine çıkmamasına özen göstermeniz mağdur olunmaması için önemlidir.

SMS Şifresi talep ettikten sonra kimlik doğrulaması yaparak siteye girebilrisiniz!

Kayıtlı Cep Numarası hanesi boş bırakılamaz!

Kimlik No hanesi boş bırakılamaz!

Kapat
Kapat